Raný středověk | Jan Cinert

Objednání knihy Vznik přemyslovské državy

Vznik_premyslovske_drzavy_-_obalkaVznik přemyslovské državy

Od oráče Přemysla po knížete Boleslava

 

Celobarevná kniha o formátu A4 má 264 stran

s 261 vyobrazeními.

Autor a vydavatel Jan Cinert, vydáno v srpnu 2021.

ISBN 978-80-270-9966-5

Objednat je možno na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

se slevou 10% z doporučené prodejní ceny 790 Kč

za 710 Kč, jako u jiných internetových prodejců.

Zde ale bez navýšení o poplatky spojené

s odesláním a při platbě předem na účet.

Nyní nově s přidáním tištěné erraty.

Při poslání na dobírku je konečná cena 760 Kč.

 

-10

 

Kniha je skladem s dodáním do dvou dnů.

 

Po více letech došlo k dokončení knihy, v níž se částečně vracím k námětům své knihy Bylo to jinak z roku 2008. Rozebírám je podrobněji a s přihlédnutím k výsledkům nových výzkumů.

V úvodní kapitole O oráči Přemyslovi na širokém porovnání mýtu se světovou mytologií vysvětluji jeho původní obecnou podstatu. Zároveň i smysl základních mýtů dochovaných na severní polokouli. V dalších kapitolách je popsána nejstarší česká historie důsledně podle písemných pramenů a dosavadních výzkumů se soustředěním na nejasnosti, nepřesnosti a až omyly předcházejících historiků. Nejznámějšími dlouhodobě rozpornými výklady jsou o umístění Wogastisburgu a Kanburgu, o vládě knížete Bořivoje a jeho manželce Ludmile se založením Prahy, období vlády knížete Vratislava, záležitost údajného zavraždění knížete Václava a rozšiřování državy za knížete Boleslava I. Kniha tedy není souhrnem dosud stále opakovaných zavádějících popisů historických událostí, ale vysvětluje je nově podle současných vědomostí.
V dodatcích se věnuji ve stejném duchu některým záležitostem přesahujícím časové omezení dané koncem vlády Boleslava I. Zde lze vyzdvihnout pojednání o podvrhu zvaném Kristiánova legenda a Wolfenbüttelském rukopisu Gumpoldovy legendy údajně kněžny Hemmy, rodokmenu prvních Přemyslovců sestaveném s přihlédnutím k dožitým věkům zjištěných Gustafsonovou metodou a objasnění Archeoastronomické metody datování založení předrománských a románských kostelů.

 

 

Ukázky z knihy viz: https://www.bylotojinak.cz/ukazky-z-knihy-vznik-premyslovske-drzavy.

 

Odkazy