Diskuze:
Zpět na seznam témat
Niekoľko otázok
Vloženo Neděle, 28 Duben 2013 od Július Kováč
Chcem sa spýtať:
1. Bola (príp. bude) vaša kniha distrubuovaná aj na Slovensko?
2. Obsah knihy (tak ako je zverejnený na tomto webe) som čítal, ale aj tak mám otázku - kde je podrobná argumentácia k tomu, že Václav a Boleslav neboli bratia? Ak je to rozvedené v knihe, nemusíte to opakovať.
3 obdobne - je v knuhe podrobná argumentácia k wolfenbutelu ako falzu?
Re: Niekoľko otázok
Vloženo Neděle, 28 Duben 2013 od Jan Cinert
1. Kniha byla na Slovensko distribuovaná pouze v jednom případě. S Jánem Steinhübelem jsem jí vyměnil za jeho knihu Kapitoly z najstarších českých dějín. :-) O jiném způsobu distribuce na Slovensko neuvažuji.

2. Argumentace je v knize více rozvedená, v článku na webu Životopis knížete sv. Václava již jen stručně faktograficky, ale s doplněním některých konkrétních údajů.

3. Kauza Wolfenbüttelské ilustrace je v knize skutečně šířeji rozvedena podle kvalitní digitální fotografie v elektronické podobě, zakoupené v knihovně ve Wolfenbütelu. Ta je však chráněna autorskými právy. V knize je obrazový doprovod černobílý, barevné provedení jen na zadní straně obálky. Samozřejmě by nejsprávnější postup byl, kdyby se nejprve provedlo odborné posouzení provedení malby s použitím všech dostupných analýz. Na takové konkrétní vědecké výzkumy není v ČR v současnosti vhodná společenská situace, takže nezbývá, nežli si udělat o ilustraci posudek pouze podle zmíněné digitální fotografie. Myslím si, že s použitím barevných provedení dostupných na internetu a mého textu v knize, je možné si vytvořit vlastní názor.
upozornenie na dalsi ohlas
Vloženo Středa, 01 Květen 2013 od Július Kováč
Ďakujem za odpovede. Aj keď som len laik, často hľadám na internete zaujímavé materiály. práve som našiel citáciu vašich myšlienok (myslím, že celkom serióznu)na Moravia Magna /.cz
konkrétnu stránku s komentárom P. Šimíka nájdete, keď na hlav. stránke MM.cz kliknete na sekciu "aktuality"
Re: Upozorněnie na dalši ohlas
Vloženo Středa, 01 Květen 2013 od Jan Cinert
Ano, já o tom vím. Upozornil jsem tehdy před pár lety P. Šimíka, že v jeho komentáři jsou nějaké rozpory. Asi s tím moc nesouhlasil, protože tím korespondence skončila.

Odkazy