Diskuze:
Zpět na seznam témat
Manželka knížete Václava
Vloženo Úterý, 23 Leden 2018 od Stanislav
A ještě se zeptám jaký je současný názor odborné obce na manželku svatého Václava?
A jaký je váš názor na teorii, že jí byla anglická princezna Adiva?
Děkuji
Kniha
Vloženo Úterý, 23 Leden 2018 od Stanislav
Pokud je odpoveď ve vaší hnize, tak se omlouvám, už ji sháním.
Re:Manželka knížete Václava
Vloženo Úterý, 23 Leden 2018 od Jan Cinert
Původně jsem vycházel z posouzení ostatků z hrobu č. 122 v klášteře sv. Jiří E. Vlčkem. Mělo se jednat mladou ženu, vylučovací metodou jsem dospěl k závěru, že to mohla být jedině neznámá manželka knížete Václava. Nyní se revizí zjistilo, že se jedná o mladého muže.
Pokud byl Slavník synem Václava a zároveň příbuzný Jindřicha I., tak by měla být Václavova manželka příbuzná Jindřicha I., možná i bavorského vévody Arnulfa, neboť rody Jindřicha a Arnulfa se později sňatkem spojily. Není nyní zcela jisté, jak to legendista s příbuzností mohl myslet. Úvaha o Adivě je zcela volnou a nepodloženou myšlenkou.
Adiva
Vloženo Úterý, 23 Leden 2018 od Stanislav
Děkuji.
Mně osobně se hypotéza o anglické princezně velice líbí. Pokud není vůbec nijak podložená, nemůže být nějaká souvislost s tímhle?: http://www.andelskahora.cz/informace-o-obci/povest-o-andelske-hore/
Re: Adiva
Vloženo Čtvrtek, 25 Leden 2018 od Jan Cinert
Vůbec nechápu, jak se dá dojít k souvislosti mezi Václavovou manželkou a místní pověstí používající za základ světový mýtus o únosu hérojky osmiletého Venušina cvyklu hérojem devatenáctiletého Lunárně-solárníhio cyklu.

Odkazy